equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Silifke’de bilgilendirme toplantısı düzenledi

 
Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Silifke’de bilgilendirme toplantısı düzenledi

Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Silifke’de bilgilendirme toplantısı düzenledi

 

Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı, Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Gurup Müdürü Bekir Yiğit ve Ahmet Taner Yıldız, Silifke Vergi Dairesi Müdürü Musa Hamit Aydoğan, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Silifke Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uçal Mavili, Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, Silifke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ayhan Koçak ile Silifke’de görev yapan serbest Muhasebeci Mali Müşavirler katıldı.

18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğü giren ve kısa süre sonra sona erecek olan Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgi veren Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Gurup Müdürü Bekir Yiğit, “Bu yasayı duymayan kalmasın. Yasadan yararlanabilmek için kısa bir süre kaldı. Çıkarılan bu yasa bir af yasası değil, yapılandırma yasasıdır. Bu nedenle tüm mükelleflerimizin bu yasadan yararlanmasını isteriz. Silifke’de bulunan 21 bin 300 mükellefin sadece 2 bin 700’ü bu yasadan yararlanmak için başvuru yaptı. Bu rakam çok düşük” dedi.

Yasanın amaçları hakkında bilgi veren Yiğit, “Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılarak taksitler halinde ödenmesine imkanlar verilmesi, Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılması, Vergi incelemelerinde tespit edilen vergilerin dava yoluna gidilmeksizin ödenmesi, Matrah ve vergi artırımı koşuluyla geçmiş yıllara ilişkin vergi incelemesi yapılmaması, Stokların kasa ve ortaklardan alacaklara ilişkin işletme kayıtlarının düzeltilerek gerçek duruma uygun hale getirilmesi, Yurt içi ve yurt dışındaki bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması, Vadesi 31.12.2013’den önce olan 100 liranın altındaki alacakların tahsilinden vaz geçilmesidir” dedi.

Böylesine anlamlı bir toplantının ilçemizde organize edilmesinden dolayı Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim diyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, “çıkarılan bu vergi yasasından tüm mükelleflerin yararlanabilmesi için acele etmeleri gerekiyor. Bir çok vergi borcu taksitlendiriliyor yada borcun bir kısmı siliniyor. Bu gün burada Silifke’de bulunan oda başkanlarımız var. Başkanlarımızdan özellikle kayıtlı bulunan üyelerini vergi yasası hakkında bilgilendirmelerini istiyorum” dedi.

 
Tarih       : 30 Temmuz 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur