equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek koymayın

 
Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek koymayın

Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek koymayın

 

Silifke Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen, Kalkınma Bakanlığı SODES tarafından finanse edilen “Silifke Ailem” projesi kapsamında, “Aile içi Şiddetle Mücadele” konulu seminer düzenlendi. Seminerde konuşan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, “Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek koymayın” dedi.

Silifke Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan “Aile içi Şiddetle Mücadele” seminerine Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, eşi Hayriye Cinbir, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, projede emek verenler, projeye dahil olan çocuklar ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk konuşmayı, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir’in eşi Hayriye Cinbir yaptı.

Hayriye Cinbir, yaptığı konuşmasında, “Bu özel proje, toplumun temel taşı olan aile yapısına önem vermektedir. Bu açıdan bizim için çok önemli ve kıymetlidir. Öncelikle aileyi eğitmemiz lazım ki toplumda sıkıntılı durumlar yaşanmasın. O eğitimizi gerçekleştirmemiz için de, öncelikle kadınlarımızı, annelerimizi geliştirmemiz lazım. Kadının eğitimi, bu zincirin temel taşıdır. Çocukların yaşamsal ve ruhsal ihtiyaçların karşılanması çok önemli bir unsurdur. Bu temel ihtiyaçların karşılanmaması manevi bir şiddettir. Çocuğun sevgisizlik, ilgisizlik, yemek ihtiyaçlarının karşılanmaması durumunda, çocuk ta etrafına şiddet uygulamaya başlar. Evlatlarımız, bize Allah tarafından emanet edilmiş en kıymetli emanetlerimizdir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz, destek alma gereksinimi duyduğunuz noktada bizler varız. Bu projenin amacı da zaten budur” dedi.

“Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek koymayın” diyen Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, “Aile içi şiddet Türkiye’de olduğu gibi dünyada da bir gerçektir. Aile bireylerinin birbirlerine uyguladıkları bu olay, toplumumuza sorunlu bireyler olarak dönüyor. Biz toplumun sağlıklı olmasına önem veriyoruz ve toplumun temel taşı aile olduğuna göre, daha huzurlu, daha sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsak, öncelikle aileyi sağlam temeller üzerine oturtmalıyız. Çocuklarımızın, ekonomik yetersizlikler sebebiyle hayallerini sınırlandırmalarını, hedeflerini kısıtlamalarını asla istemeyiz. Çocukların hayallerine ve hedeflerine ipotek konmamalıdır. Anneler, babalar çocuklarının geleceğe hazırlamasında eksiklikler, sıkıntılar yaşadıklarında, bizler her imkanı sağlamak için buradayız, bu amaçla bu yola çıktık. Çocuklarımızı önemseyelim, onları kırmayalım, incitmeyelim, küçümsemeyelim, hayalleriyle dalga geçmeyin. Bu bir şiddettir” diye konuştu.

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ali Çelik ise, “Aile içi Şiddetle Mücadele” konulu sunumuyla aileleri bilgilendirdi.

Ali Çelik, aile içerisinde şiddet gören bireylerin, 24 saat boyunca ALO 183 Sosyal Destek Hattı’ nı arayarak beyan ettikleri takdire, her konuda destek alacaklarını da dile getirdi.

 
Tarih       : 30 Temmuz 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur