equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Atayurt tarımda Türkiye’nin ve dünyanın yükünü çekiyor

 
Atayurt tarımda Türkiye’nin ve dünyanın yükünü çekiyor

Atayurt tarımda Türkiye’nin ve dünyanın yükünü çekiyor

Atayurt Mahallesinde çilek, serada domates üretimi başta olmak üzere limon, kayısı, üzüm, kayısı, erik, bakla gibi bir çok sebze ve meyve üretiminin gerçekleştirildiklerini ifade eden Mersin Bölge Sulama Kooperatifleri Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, “Mahallemiz yıllık yaklaşık 50 bin ton domates, 80 bin ton çilek, 80 bin ton limonu, 7 bin ton baklayı ve diğer ürünleri belgeli olarak Atayurt Hal Müdürlüğümüzden yurt içi ve yurt dışı piyasaya sevk ediyoruz” dedi.

Tarımda çalışanların büyük bir çoğunluğunu kadınların oluşturduğuna dikkati çeken Ersin Akdoğan, “Tarlada ürün toplayan çalışanlarımızın yüzde 90’ı ve paketleme tesislerinde çalışanlarımızın yüzde 80’i bayandır. Hal esnafı çalışanlarının yüzde 70’i de erkektir. Sebze ve meyve halimiz bölgemizde halkımızın büyük bir bölümüne iş istihdamı da sağlamaktadır” dedi.

Atayurt Mahallesinin Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Başkan Ersin Akdoğan, “Tesis, depo ve tarlalarda 5 bin işçimiz çalışmaktadır. Bu da Beldemizde büyük oranla iş istihdamı sağlanmaktadır. 7 bin 300 nüfusumuz var, 5 bin kişi çalışıyor. Bölgemizde ki işçi yeterli gelmediği için Türkiye’nin değişik illerinden insanlar gelerek burada rahatlıkla çalışmaktadırlar. Atayurt Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor” diye konuştu.

 
Tarih       : 04 Temmuz 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur