equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Göksu ve Silifke Sulama birlikleri DSİ’ ye devredildi

 
Göksu ve Silifke Sulama birlikleri DSİ’ ye devredildi

...Göksu ve Silifke Sulama birlikleri DSİ’ ye devredildi

Yeni çıkan 7139 sayılı yasa gereğince, Göksu ve Silifke sulama birlikleri DSİ’ye devredildi. Silifke Sulama Birliği Başkanı Mehmet Yaşar Doğdu ve Göksu Sulama Birliği Başkanı Durhasan Akarca, görevlerini DSİ 6. bölge 62 Şube müdürlüğünce görevlendirilen yetkiliye devretti.

ESKİ BAŞKANLARA PLAKET VERİLDİ

Uzun yıllardır çiftçiye hizmet veren başkanlardan  Göksu Sulama Birliği Başkanı Durhasan Akarca,   “2009 yılı mayıs ayından bu tarafa Başkanı olduğum Göksu Sulama Birliği Başkanlığını yeni çıkan 7139 sayılı yasa ile DSİ 6. bölge ve 62 Şube müdürlüğünün görevlendirdiği Bayram Zengin  beye devir etmiş bulunmaktayım. Bana bu güne kadar desteklerini esirgemeyen aileme, meclis üyesi arkadaşlarıma ve tüm çiftçi kardeşlerime beraber çalıştığım tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.Bundan sonraki süreçte inşallah arkadaşlarım çiftçilerimize daha iyi hizmet edeceklerine inancım ile her şey iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

Silifke Sulama Birliği Başkanı Mehmet Yaşar Doğdu ise, “17 Eylül 2012 yılından bu yana yürütmüş olduğum Silifke Sulama Birliği Başkanlığımı 7139 sayılı yasa gereği devretmiş bulunmaktayım. Bu dönem içerisinde çalıştığım tüm çiftçilerimize ve birlik personeli arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilir saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

“Sulama birliklerinin hizmetlerinde bundan sonra da herhangi bir aksama yaşanmayacak” diyen DSİ 6. bölge ve 62 Şube müdürlüğünün görevlendirdiği sorumlular ise, “Tarlalara zamanında ve yeterli suyu sağlamak arkadaşlarımızın önceliği her zaman olacak. Üretici kardeşlerimiz ile birlikte kol kola omuz omuza çalışacağız. Kimse herhangi bir mağduriyet yaşamayacak. Hedefimiz çiftçilerimizin ortak malı olan sulama birliklerini daha sürdürülebilir bir mali yapı içerisinde kalkındırmak” dedi. Devir teslim töreninde Eski başkanlara hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi verilirken,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca atanan yeni başkanlara ise başarı dileklerinde bulunuldu.

 
Tarih       : 08 Haziran 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur