equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Silifke’de Toshiba Shop mağazası açıldı

 
Silifke’de Toshiba Shop mağazası açıldı

...Silifke’de Toshiba Shop mağazası açıldı

Toshiba klima sistemlerini tek çatı altında müşterilerle buluşturan Toshiba Shop mağazalarına bir yenisi daha eklendi. Alarko Carrier yetkili satıcısı Eren Taş Eren Mühendislik’in sahibi olduğu Toshiba Shop mağazasının açılışına çok sayıda davetli katıldı.

İklimlendirme sektörünün öncü kuruluşu Alarko Carrier bünyesinde satışı yapılan, Toshiba klima sistemlerinin “ Toshiba shop” olarak dizayn edilen mağazalarına bir yenisi daha eklendi. Silifke’de Eren Mühendislik Eren Taş tarafından açılan Toshiba Shop mağazası Silifkelilerin hizmetine sunuldu.

Toshiba Shop mağazasının açılışını Çukurova Makine Mühendisleri Odası Başkanı Zahir Okdemir, Alarko Carrier Ankara Büro Satış Müdürü Makine Mühendisi Ali İsmet Koçak,

Ürün geliştirme sorumlusu Makine Mühendisi Özgen Arslan, Bayilik Satışları Satış Şefi Makine Mühendisi Alper Özgür, Satış Temsilcilerinin, yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Toshiba Shop mağazasını Silifkelilerin hizmetine sunan Eren Mühendislik yöneticilerinden Eren Taş, elektronik pazarında dünya lideri ve klima pazarının en büyük geliştirici olan Toshiba’yı Silifkeliler ile buluşturmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Eren Taş Alarko Carrier’ın yetkili satıcısı olarak, büyüyen klima pazarına uzmanlıkları ile katkıda bulunacaklarını kaydetti.

Enerji Sistemleri Mühendisi Eren Taş Toshiba Estia’nın “havayı ana enerji kaynağı olarak kullanarak” diğer ısıtma sistemlerine göre bazı illerde yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf sağlayabildiğini söyledi.

Avrupa ısıtma pazarında trendin, fosil yakıtları kaynak olarak kullanan ürünler yerine alternatif enerji kaynaklarına yönelen ve doğada bulunan ısıyı, kullanım alanlarına aktarmaya yarayan sistemler olan ısı pompası kullanmak olduğunu anlatan Eren Taş, yakın gelecekte Silifke ısıtma pazarında önemli değişiklikler olmasını ve ısı pompalarının pazardaki paylarının çok artmasını beklediklerini ifade etti.

Dayanıklı, kaliteli, yenilikçi ürünler ile tüketicilere tasarruf ve konforu bir arada sunduklarını, bunu yaparken çevreye de maksimum duyarlılık gösterdiklerini vurgulayan Eren Taş, “Toshiba Estia, bacagazı emisyonu olmaması ve çevre dostu soğutucu gaz R410A ile çalışması sayesinde çevreyi koruyor. Kullanıcılar yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf ediyor” diye konuştu.

ISITMA, SICAK SU TEMİNİ VE SOĞUTMA YAPABİLEN SİSTEM

Eren Taş Toshiba Estia’nın, ısıtma, sıcak su temini ve soğutma da yapabilen komple bir sistem olduğunu bildirdi.

Sistemin en büyük avantajının yüksek verim oranları sayesinde elde edilen düşük işletme maliyeti sağlaması olduğunu vurgulayan Eren Taş, “Toshiba Estia, 12 KW’lık ısınma için havadan 10KW’lık ana enerji kaynağı aldığında bunu 2KW’lık elektrik enerjisi ile besliyor. Böylece 12 KW’lık elektrik enerjisi harcamak yerine 2KW kullanarak çok büyük bir tasarruf sağlıyor” dedi.

Eren Taş, ana enerji kaynağı olarak havayı kullanan Toshiba Estia havadan suya ısı pompaları, kullanıcılara ısıtma, sıcak su temini ve soğutma imkanını bir arada sunuyor. Estia ile kullanıcılar evleri ya da iş yerlerini 2 bölüme ayırarak diledikleri derecede farklı sıcaklıklarda ısıtabiliyor.

Dış ortam havasından alınan ısıyı sistemdeki suya en verimli şekilde aktaran Estia, istenilen sıcaklık derecesi için ne kadar güce ihtiyaç olduğunu hassas bir şekilde hesaplıyor ve yalnızca ihtiyaç kadar elektrik tüketiyor. 

Dışarıda havanın ılık olması durumunda daha düşük radyatör sıcaklığı sağlayan ve bunu otomatik olarak ayarlayan sistem, aynı kontrol tekniği ile dış ortamın çok soğuk olduğu durumlarda daha sıcak radyatör suyu üretilmesini sağlıyor.

Estia, sisteme radyatör yerine Fancoil ünitesi takılması halinde istenildiği takdirde sıcak yaz aylarında tüm mekan için konforlu bir soğutma sistemi haline de dönüşüyor.

EREN MÜHENDİSLİKTE KLİMA SATIŞLARI BAŞLADI

Eren Taş, “İşyerimize tüm Silifke halkını bekliyoruz. Toshiba, LG, Samsung, Arçelik Isı pompaları, Toshiba Airwell Electra Kilimalar, Merkezi ısıtma işleri, Split Kilima, Multi Split kilima, ısı pompası, VRF ve Havalandırma işlerinde Silifkelilerin hizmetindeyiz” dedi.

 
Tarih       : 25 Mayıs 2018
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur