equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

BAŞKAN SEÇER: “BEN MERSİN'E HİZMET İÇİN GELDİM, KAVGA ETMEK İÇİN GELMEDİM”

 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından ‘Ortak Akılla, Birlik ve Uzlaşmayla Halkın İktidarını Kuruyoruz’ sloganıyla bu yıl 2.’si gerçekleştirilen İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Süt Projesi ile Hak Kart’ın en kısa sürede başlayacağının müjdesini verdi. Mersin'e hizmet için geldiğini, kavga etmek için gelmediğini sözlerine ekleyen Seçer, ”Benim işim burada su getirmek, kanalizasyon yapmak, fakirin cebine Halk Kart’ı koymak, ekmeği, ulaşımı ucuz yapmak, yol yapmak, park yapmak, yeşil alan yapmak” dedi. Meclis’in gündemine uzun zamandır getirilen ve geri dönen borçlanma yetkisinin de gerçekleştirilen son Meclis’te kabul edilmesi ile ilgili konuşan Seçer, “İktidar AK Partili meclis üyelerinin desteğiyle borçlanma yetkisi aldık. İyi ki de müzakereyi başlatmışız. Ankara'ya bir daha gideriz, yeter ki Mersin’e yatırım gelsin. Yeter ki burada işsizliğimiz azalsın, Mersin zenginleşsin. Biz diyalogdan yanayız, biz birleşmeden, bütünleşmeden yanayız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından ‘Ortak Akılla, Birlik ve Uzlaşmayla Halkın İktidarını Kuruyoruz’ sloganıyla bu yıl 2.’si gerçekleştirilen İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Kurulu Toplantısı’na Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra CHP Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen, Cengiz Gökçel, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP İlçe Başkanları, parti örgütü, üyeler ve çok sayıda partili vatandaş katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kurulun açılış konuşması CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay tarafından yapıldı. Divan oluşturulduktan sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve protokol üyeleri açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Ardından üyeler tek tek dinlendi.

Süt Projesi ve Halk Kart hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini sohbet esnasında vatandaşlara anlatmaları gerektiğini ifade ederek sözlerine başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Süt Projesi ve Halk Kart’ın başlayacağının müjdesini verdi. Seçer, “Süt Projemiz hayata geçiyor. Öğrencilerimize süt dağıtacağız. Kutularımız, alacağımız kooperatif, hazır. Üzerindeki logolardan, giydirilecek termokinli araçlara kadar her şey hazır. Bunlar 5 ayda, hiç borçlanmadan oldu. Önemli bir CHP projesi olan Halk Kart hazır. Projeyi Ekim ayından sonra başlatıyoruz. 10 bin yoksula dağıtılacak. Ülke çapında namlı mağazalarla değil Mersin’in yerli esnafıyla anlaşma yapmıyoruz. Her ay 1 milyon lira hem esnafın cebine girecek, hem yoksulun evine gıda olarak gidecek. İndirimler yaptık. Önemli projelerin hazırlık aşamasındayız. Özellikle kanalizasyon, arıtma, temiz suya erişim, altyapı yatırımları konusunda çok mesafe aldık” dedi. 

“Bizde icazet kültürü yok ama saygı kültürü var”

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine gittikleri Ankara ziyaretini değerlendiren Başkan Seçer, “Cumhuriyet Halk Partili belediyeler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan izin aldı, öyle gitti deniyor. Bizde icazet kültürü yok ama saygı kültürü var. Ben bir kurumun çatısı altında belediye başkanıyım. Elbette ki yaptığım her işi, attığım her adımı Mersinde Sayın İl Başkanı’ndan, Türkiye geneline matufsa Sayın Genel Başkanım’dan izin alarak yapmak zorundayım” şeklinde konuştu.

“Ben Mersine hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim”

Siyasi partilerde kimsenin kamunun karşısına çıkıp, Türkiyenin önemli olayları karşısında duygusal konuşmalar yapamayacağını dile getiren Seçer, “Siyaset yaptığımızı unutmayın. Gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Ankara’ya Mersinin menfaatleri için, demokratik anlayışımızdan dolayı gittik. Ben Mersine hizmet için geldim, kavga etmek için gelmedim. Benim işim su getirmek, kanalizasyon yapmak, fakirin cebine Halk Kart’ı koymak, ekmeği, ulaşımı ucuz yapmak, yol yapmak, park yapmak, yeşil alan yapmak” diye belirtti.

“Bir daha olursa bir daha giderim”

Ankara’da gayet olumlu bir ortam ile karşılaştıklarını ve bu durumun aynı şekilde devam etmesi gerektiğini temenni eden Seçer, “Umarım böyle devam eder. Umarım samimilerdir. Ben samimiyim. Samimi olmak, samimi duygular taşımak, bir ayıp taşımak değildir. Samimiyetsiz olmak, içten pazarlıklı olmak, ayıptır, insanlık suçudur. Bir daha olursa bir daha giderim. Gidiş sebeplerimizden biri de Türkiye’nin çok gerilmiş olması. Ankarada siyasiler öksürdüğü zaman, burada bronşite dönüştürüyor. Anadolu yatağa düşüyor. Ankara kavga ediyor, İstanbul seçimleri tartışılıyor, Vahap Seçer Mersinde borçlanma yetkisi alamıyor. Oranın rüzgarı geliyor bizi çarpıyor” ifadelerini kullandı.

“Biz diyalogdan, birleşmeden, bütünleşmeden yanayız”

Meclis’in gündemine uzun zamandır getirilen ve geri dönen borçlanma yetkisinin de gerçekleştirilen son Meclis’te kabul edilmesi ile ilgili konuşan Seçer, “İktidar AK Partili meclis üyelerinin desteğiyle borçlanma yetkisi aldık. İyi ki de müzakereyi başlatmışız. Ankaraya bir daha gideriz, yeter ki Mersin’e yatırım gelsin. Yeter ki burada işsizliğimiz azalsın, Mersin zenginleşsin. Biz diyalogdan yanayız, biz birleşmeden, bütünleşmeden yanayız” dedi.

“İşte yeni konsept siyaset, yeni siyaset yapma tarzı”

82 milyon yurttaşa aynı gözle bakacaklarının altını çizen Seçer, “Biz bu ülkeyi kurduk. Kurtuluştan, kuruluşa döndük. Bizim vizyonumuz çok daha geniş olmalı. 82 milyon bizim yurttaşımız, bizim kardeşimiz, bizim evladımız, bizim anamız, bizim babamız. Biz yurttaşlarımıza bu hüviyetle bakacağız. Bundan sonraki siyaset de bunu gerektiriyor. Bunlar laf kalabalığı değil. Ben sizlerin belediye başkanıyım, bu kentin belediye başkanıyım. Düşüncelerimi söyleyeceğim. Korkmadan, cesaretle, insanları incitmeden bunları yapacağız, bunları konuşacağız. İşte sıra dışı belediye başkanlığı dediğimiz bu. İşte yeni konsept siyaset, yeni siyaset yapma tarzı, yeni siyasi yol haritası dediğimiz bu. Ben hayatımın bundan sonra kalan kısmını bu ülkeye vakfetmiş bir adamım. Benim gözümde dünya malı bir tarafa, benim ülkem, kentim, insanım bir tarafa. Kafamın arkasında hiçbir gizli ajanda yok. Cumhuriyet Türkiye’si var, modern Türkiye var, zengin Türkiye var, Atatürkün Türkiyesi var” şeklinde konuştu.

 
Tarih       : 15 Eylül 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur