equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

BAŞKAN SEÇER, PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ personelleriyle bayramlaştı. Mersin’de hizmet veren tüm personelleriyle, ilçe ilçe gezerek, tek tek bayramlaşan Vahap Seçer, son olarak Erdemli, Makina İkmal, MESKİ, Taş Bina ve Ek hizmet binası personeliyle bayramlaştı. Bayramlaşma programında önemli mesajlar veren Başkan Seçer, “Toplumun huzura ihtiyacı var, bu çok önemli. Mersin’in tüm renklerini kucaklayalım. Ben başkanınız olarak bunu kalbimin en derinliklerine kadar hissediyorum. Başkanınız demek abi demek, başkanınız demek baba demek. Evinizde babanız, belediyede benim. İlk başvuracağınız merci benim. Yeter ki doğru, dürüst, hakkaniyetli olalım” dedi. Başkan Seçer, “Biz ne yapıyorsak Mersin için yapıyoruz. Biz güçlü bir belediyeyiz. B planımız da var, C planımız da var” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı öncesinde Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ personeliyle bayramlaştı. Arife gününden önce personelin maaşlarını yatırarak sözünü tutan ve çalışanların yüzünü güldüren Başkan Seçer, bayramlaşma programında yaptığı konuşmasında önemli mesajlar verdi.

“Bu belediye Allah’ın evi gibi tertemiz olacak”

Mersin’e en iyi hizmetleri yapmak için, en iyi kadrolarla yoluna devam etmek zorunda olduğunu belirterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bizim belediyemizde yaklaşık 10 bin çalışanımız var. Bu önemli bir insan kaynağı. Kalite olarak öyle mi? Tartışmaya açık. Ben belediye başkanı olarak 4 ayda durumu gördüm. İçinizde çok kaliteli beyinler var, insan sevgisi, ülke sevgisiyle kalpleri dolu değerli insanlar var. Benim çok çalışmam lazım ama çok iyi kadrolarla çalışmam lazım. Bunun dışında bu vasıflardan bihaber olan insanlar varsa, bizim işimiz zor. Kayıp ve kaçak, israf, akıldışı işler ve olağanüstü insan kaynağı israfı var. Bunları tespit ettik. Düzelteceğiz. Devir değişti artık. Tertemiz olacak bu belediye. Allah’ın evi gibi tertemiz olacak” dedi.

“İçinizdeki çürük elmaları siz temizleyin”

Bazı çalışanların Belediye çalışmalarını provoke ettiğini belirten Başkan Seçer, “Ben herkese hakkaniyetli davranmaya çalışıyorum. Bize yaraşır, kaliteli işler yapmaya çalışıyoruz. İçinizde fitne fesat üreten insanlar var. Hala militanca düşünenler var. Hizmetler bilinçli olarak aksatılıyor.  İçinizdeki çürük elmaları siz temizleyin. Bana gerek kalmasın” dedi.

 “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başında güçlü bir irade ortaya koyan başkan var”

Yaşanan mali sıkıntılara karşı her türlü önlemi aldıklarını belirten Başkan Seçer, personellerine seslenerek, güçlü bir belediye başkanları olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi.  Seçer, şöyle devam etti:

“Biz farklı şeyler ortaya koyacağız. Ama bunu yaparken de tek başına yapma şansımız yok. Bunun altyapısını hazırlamamız gerekiyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Hizmet yapacaksınız, insanların yolunu yapacaksınız, temiz bir sokak, çevre vereceksiniz, yoksula bakacaksınız, sütünü, ekmeğini götüreceksiniz, hastasına bakacaksınız, yapacaksınız da yapacaksınız. Önce para lazım. Mersin Büyükşehir Belediyesi güçlü ve zengin bir belediye. Başında da güçlü bir irade ortaya koyan bir başkan var. Mali sıkıntılarımız olabilir. Meclis keyfi gelirse bana borçlanma yetkisi verir, keyfi gelirse vermez. Kimse Vahap Seçer’in ‘Ne olur bana borçlanma verin’ dediğini görmez, görmeyecek de. Biz ne yapıyorsak Mersin için yapıyoruz. Biz güçlü bir belediyeyiz. B planımız da var, C planımız da var. Ağlamadık, sızlamadık. Aklın yolu galip gelecek. Ben barış adamıyım, huzur adamıyım. Siz de en az benim kadar buranın selametini düşünmek zorundasınız. Bizim vadettiğimiz Mersin’i yaratmak için bütün planlarımız hazır.”.

“Vatandaş bir belediye aracını, çalışanını görünce huzur bulsun istiyorum”

Konuşmasında vatandaşlara huzur ve güven hissi uyandıran çalışan kimlikleri ile hizmet vereceklerinin altını çizen Seçer “Güvenceniz benim. Yeter ki hakkaniyetli olun. Vatandaş bir belediye aracının sokağa girdiğini gördüğü zaman içini huzur kaplasın. Bir zabıta, bir itfaiye gördüğü zaman mutlu olsun. Bunlar çok önemli duygular. Belediyenin elamanı pejmürde gezemez, sokakta belediyeye ait kirli bir araçla gezemez. Sizin belediye çalışanı kimliğiniz var, bu kimliği bulun, cebinize koyun. Mersinliliğinizle de gurur duyun. Bize hizmetlerimizde enerji verecek bu duygular” dedi.

“Evinizde babanız, belediyede benim”

Kurban Bayramı öncesi Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bayramın huzur içinde yaşanması için tüm birimlerle hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Başkan Seçer, geleneksel bayram düzenine dönülmesi ve bayram maneviyatının korunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasının sonunda çalışanlarının dürüst ve hakkaniyetli olması durumunda kendilerine hem abi hem baba hem de başkan olacağının altını çizen Seçer,  “Kentimize bayram tatilinde çok sayıda insan gelecek. Burada tüm birimlerimizle onları ağırlamaya hazırız. Tüm birimlerimiz çalışacak. Bayramın vatandaşlarımız tarafından huzurla yaşanması için hep beraber ne gerekiyorsa yapacağız. Geleneksel bayram düzenine dönmemiz lazım. Geçtiğimiz bayram da bunu reklamlarımızda vermeye çalıştık. Bayramda büyüklerimizin yanında olalım. Bu hissiyatları kaybetmeyelim. Toplumun huzura ihtiyacı var, bu çok önemli. Mersin’in tüm renklerini kucaklayalım. Ben başkanınız olarak bunu kalbimin en derinliklerine kadar hissediyorum. Başkanınız demek abi demek, başkanınız demek baba demek. Evinizde babanız, belediyede benim. İlk başvuracağınız merci benim. Yeter ki doğru, dürüst, hakkaniyetli olalım. Başkanınızın duygularını yansıtın. Bayramınız kutlu olsun nice güzel bayramlarda beraber olacağız. Hepinizi seviyorum” diye konuştu.

 
Tarih       : 10 Ağustos 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur