equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Sıcaktan bunalan inekler gölde serinliyor

 

Silifke’nin Kurtuluş Mahallesi Kuş cenneti civarında otlayan inekler, aşırı sıcaklar nedeniyle göle girerek serinlemeye çalışıyorlar.

Silifke’nin Kurtuluş ve Hurma mahallelerinde büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin göl kenarına otlaması için bıraktığı inekler sıcakların aşırı arttığı ve nemle birlikte neredeyse 45 derece hissedildiği bu günlerde girerek serinlemeye çalışıyorlar. Sabahın erken saatlerinde göl kenarına otlaması için bırakılan inekler güneşin dik geldiği ve sıcakların arttığı saatlerde otlamayı bırakarak gölün içine giriyor. Uzun süre göl suyuyla serinleyen inekler daha sonra tekrar otlamak için karaya çıkıyorlar.

Sıcaklar artınca hayvanlar serinlemek için kendini göle atıyor diyen büyükbaş hayvan üreticileri, “Yaz sıcaklarının arttığı bu günlerde insanlar gibi hayvanlarda sıcaklardan bunalıyor. Bizler klimalarda oturup serinlerken hayvanlarımız da otladığı gölün kenarından göle girerek serinliyorlar. Bu sıcaklar devam ederse bu tür görüntüleri sürekli burada görebiliriz. Sadece Büyükbaş hayvanlarımız değil, köpeklerimizde sürekli göle girerek serinlemeye çalışıyor” dedi.

Öte yandan sıcaklar Silifke şehir merkezinin boşalmasına neden oldu. İmkanı olanlar yaylara ve deniz kenarına giderken, imkanı olmayan vatandaşlar ise parklardaki banklara yatarak zamanını geçirmeye çalıştı.

 
Tarih       : 01 Temmuz 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur