equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Cinbir, Festivaller Milli Birliğimizin ve Dirliğimizin güçlenmesine katkı sunuyor

 
Cinbir, Festivaller Milli Birliğimizin ve Dirliğimizin güçlenmesine katkı sunuyor

Cinbir, Festivaller Milli Birliğimizin ve Dirliğimizin güçlenmesine katkı sunuyor

Bu yıl 46.sı düzenlenen Uluslar arası Silifke Müzik ve Folklor Festivaline katılan Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, “Festivaller Milli Birliğimizin ve Dirliğimizin güçlenmesine katkı sunuyor” dedi.

Festivalin açılışına katılıp daha sonra da çadırları ziyaret eden Kaymakam Cinbir, Festivalin açılış konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Cinbir yaptığı konuşmada, “Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ise “Öncelikle Bu yıl 46’ncısı düzenlenen ‘Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali’nin Silifke’mize, Silifkelilere, Mersinimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Festivaller bir araya gelmemize, buluşmamıza, kaynaşmamıza vesile olan çok büyük organizasyonlardır. 46 yıldır yapılan bu festivallere Silifke’de emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum. Bu buluşmalara ve festivallere bizim her geçen gün daha çok ihtiyacımız var ve milli birliğimizin ve dirliğimizin güçlenmesine katkı sunuyor. Birbirimizi tanıma ve kaynaşma bakımından bu festivaller bizlere katkı sunuyor.  Silifke aziz anadolunun bir parçasıdır. Onun için her birimizin Silifke’ye hizmet borcu vardır. Silifkemize hizmet etmek demek, ülkemize hizmet etmek demektir. Geçmişten aldığımız sorumlulukları yerine getirmek demektir. Geleceğe dair hedeflerimizi gerçekleştirmek demektir. Bu anlayışla Silifke’de bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız, Silifke’nin sahip olduğu gerçek potansiyeli harekete geçirerek,  Silifke’yi Antalya Çukurova ve Karaman Ankara yollarının kavşak noktasındaki bu Taşeli bölgesinin merkezi konumundaki Silifke’yi turizmde, tarımda, ticarette, lojistikte, sanayi de hak ettiği payı alabilmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Devletimiz tarafından yapılan yatırımlarla en kısa sürede Silifke bölgenin parlayan yıldızı değil,  Akdeniz’i ısıtan bir güneş haline gelecektir. Bütün çabamız budur. Silifke ülkemizin zenginleşmesine daha da çok katkı sağlayacaktır.”dedi.

BAZLAMALAR KAYMAKAM ŞEVKET CİNBİR’DEN

Festival açılışı ve kortej geçişi sonrası Kaymakam Şevket Cinbir, beraberinde Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, MHP İlçe Başkanı Levent Nogay ve Belediye Başkan yardımcısı Enes Buğra Genç ile birlikte kurulan Yörük çadırlarını ziyaret etti. Ziyaretler sırasında çadırlarda bazlama pişiren Kaymakam Cinbir, festivale çadır kurarak katkı sunan herkese teşekkür etti.

 
Tarih       : 21 Haziran 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur