equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Vahap Seçer Silifke Festivaline katıldı

 
Vahap Seçer Silifke Festivaline katıldı

Vahap Seçer Silifke Festivaline katıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu yıl 46. sı düzenlenen Uluslar arası Silifke Müzik ve Folklor festivaline katılıp, Yörük çadırlarını ziyaret etti.

İlk olarak festivalin açılışına katılıp, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Belediye Başkan Vekili Sadık Altunok ile birlikte yaş kütüğüne brove çakan Seçer, daha sonra Yörük çadırlarını ziyaret etti.

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin ile birlikte Karadedeli Yörükleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çadırında yayık yayan Seçer, çadırda bulunanlarla sohbet etti.

Festival açılışı öncesi bir konuşma yapan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Parti ayrımı ve belediye ayrımı gözetmeksizin, Silifke Belediyesi ile birlikte hizmet edeceklerinin vurgusunu yaptı.

Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yaptığı konuşmada “ Silifke’miz Mersinimizin batı yakasında şirin, güzel bir ilçemizdir. Silifke’mizin tarihi, kültürel değerleri barındırması, insan değeri, insan kalitesi ile birlikte Mersin’in en önemli ilçesi konumundadır. Son yıllarda da iç turizmin yoğunlaşması, gelişmesi, bu bölgelerin yaz aylarında başka bölgelerden vatandaşlarımızın gelmiş olması buranın önemini bir kat daha arttırıyor. Belediye olarak ta bizim işlerimizi bir hayli arttırıyor. Yaz nüfusu ve kış nüfusu arasındaki fark hem büyük şehirde hem de ilçe belediyelerde bütün sahil şeridi için geçerli dönemsel sorunları da beraberinde getiriyor. Ben Büyükşehir belediye başkanıyım Silifke’nin sorunu ister ilçe belediye başkanlığının görev yetkileri içerisinde olsun, ister Büyükşehir belediye başkanlığının görev yetkileri içerisinde olsun hiç fark etmiyor, Silifke’nin sorunu bir bütün halinde Büyükşehir belediyesinin sorunudur ve bunu çözmekte belediye başkanımızla beraber bizlerin görevidir.

Büyükşehir belediye başkanı başka bir partiden, ilçe belediye başkanı başka bir partiden, ayrım olur gayrım olur gerginlik olur, inadına zıddına işler yaparlar bundan vatandaş mağdur olur bundan aklınıza bir şey gelmesin. Bütün sorunları aşacak olan birlik ve beraberliktir, diyalogdur. Diyalog kurarsak, konuşursak, müzakere edersek üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yoktur. Ülkemizde birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, barışa huzura ihtiyaç var. Silifke’de zamanlarını geçiren tüm yurttaşlarımıza, Silifkelilere bu festivalden mutlulukla ayrılmalarını diliyorum.”dedi.

 
Tarih       : 21 Haziran 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur