equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Kapalı Pazarımız Silifke’mize ve Halkımıza Hayırlı Olsun

 
Kapalı Pazarımız Silifke’mize ve Halkımıza Hayırlı Olsun

Kapalı Pazarımız Silifke’mize ve Halkımıza Hayırlı Olsun

Modern Kapalı Pazar Yerinin temeli törenle atıldı.Temel atma törenine binlerce vatandaş katıldı. Silifke Belediyesi tarafından Gazi Mahallesinde 5 bin200 m2 kapalı alana sahip olan Modern Kapalı Pazar Yerinin temeli törenle atıldı.Türk Halk Müziğinin sevilen isimlerinden Hüseyin Turan sevilen türküleriyle Silifkelilere unutulmaz bir gece yaşattı.

‘SİLİFKEMİZE VE HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN’

Temel atma töreninde konuşan Silifke Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, ‘Kapalı Pazar Yeri projemizle hem pazarcı esnafımızı mağdur etmeden, yasalara uygun bir alanda faaliyet vermelerini istedik hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve düzenli koşullarda pazar ihtiyaçlarını yapmalarını sağladık. 2019 yılında artık pazarcılığın sokaklardan kalkması gerekiyor. Hem pazarcı esnafına yakışır hem de vatandaşlarımıza yakışır bir ortamda pazarcılığın yapılması gerekiyor. Bizde bu amaçla çalışmalarımıza başlayarak öncelikle Silifke ve Taşucu’nda birer tane kapalı Pazar yeri yapıyoruz.

Şuan da 10.000 m2’lik bir alan üzerinde 5200 m2’si kapalı Pazar yeri olması şartıyla çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Silifke’mizin her geçen gün gelişmesi elbette ileride bu pazar yerimizin yetersiz gelmesine neden olacaktır. Özellikle Gazi Mahallesi ve Sayağzı Mahallesi neredeyse birleşmiş durumda. Ayrıca Gazi Mahallemizin en işlek caddesinde Cuma günleri kurulan Cuma Pazarı nedeniyle trafikte ve esnafların iş yerlerinin kapanmasından dolayı büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşlarımızın en büyük talebi düzenli, daha sağlıklı ve kapalı bir Pazar yerine kavuşmaktı. Bizde halkımızın bu talebini ivedi şekilde yerine getirmeye gayret gösteriyoruz.

Arsa üzerinde projemizi etaplar halinde yaparak kısım kısım ilerliyoruz. İlerleyen zamanlarda bu pazar yerimizi genişletme şansımızda olacak. İnşallah Silifke’mize ve mahallelerimize yapacağımız çok güzel hizmetler olacak. Hepsini sırasıyla bir bir gerçekleştireceğiz.

Bugüne kadar görev süremiz içerisinde halkımıza verdiğimiz tüm sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bugüne kadar birçok projeyi masaya yatırdık ve bunları gerçekleştirmenin gayretini göstermekteyiz. Bunlarla beraber yaptığımız hizmetler ortada. Halkımızı boş vaatlerle değil, hizmete açtığımız icraatlarımızla mutlu etmeye çalışıyoruz. Ben tüm Silifkelileri ve Silifke’mizi seviyorum. Halkımıza hizmet etmekten de büyük onur duyuyorum. Kapalı Pazar Yerimizin vatandaşlarımıza, esnaflarımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.

5 YILDA YAPTIĞIMIZ VE YAPIMI DEVAM EDEN HİZMETLERİMİZ

Başkan Turgut, ‘Görev yaptığımız 5 yıllık süre zarfında birçok eksiğimizi tamamladık. Tamamlamakta olduğumuz çalışmalarda var. Atatürk Köprüsü, Lütfi Vural Sanat Merkezi, Çarşı Camii, Dr. Ali Su Halk Kütüphanesi, Sayağzı Mesire Alanı, Demokrasi Parkı, Halk Ekmek, Sosyal Market, İhtiyaç Sahibi Ailelere Odun Yardımı, Yaşlı ve Engellilere Yönelik Evde Bakım Hizmeti, Engelli ve Yaşlı Hastane Transfer Aracı, Gezici Sağlık Aracı, Kadın El Emeği Pazarı, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Kale Seyir Terası, Bisiklet ve Yürüme Yolu, Çamlık Mesire Alanı, Kültür Evi Restorasyonu, Taşucu Kapalı Pazar Yeri, Gazi Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Canlı Hayvan Pazar Yeri, Sayağzı Gündüz Bakım Evi, Sayağzı Mahallesi Cem Evi gibi birçok yatırım ve hizmetler sadece belli başlı hizmetlerimiz.  Silifke Belediyesi olarak halkımızın desteğiyle var gücümüzle çalışmaya, ikinci dönemde de daha fazla hizmet yapmaya devam edeceğiz. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya hazırız. Silifke Belediyesi olarak sizlerin talep ve sıkıntısı olduğunda çözüm için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Katkılarınızdan ve desteklerinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum’ dedi.

HÜSEYİN TURAN TÜRKÜLERLE COŞTURDU

Temel atma töreni sonrasında konser veren Türk Halk Müziği Sanatçısı Hüseyin Turan sevenlerini gecenin geç saatlerine kadar coşturdu. Birbirinden güzel eserleri seslendiren sanatçıya dinleyicilerde konserin sonuna kadar eşlik etti. Ünlü sanatçı Turan, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sizlerle beni buluşturan Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ediyorum” dedi. Gecenin sonunda Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, sanatçı Hüseyin Turan’a plaket ve çiçek takdim etti.

 
Tarih       : 25 Mart 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur