equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

GÜÇ BİRLİĞİ GÜÇLÜ GELİYOR

 
GÜÇ BİRLİĞİ GÜÇLÜ GELİYOR

DP Adayı Yılmaz’dan rakiplerine şok etkisi

 

Mahalli İdareler Seçimi yarışına 1 ay kala katılan Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski bakan Ayfer Yılmaz, seçmen tarafından gittiği her yerde coşkuyla karşılanıyor. Mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz’ın aday olamaması üzerine oluşturulan güç birliği ile seçmen huzuruna çıkan Yılmaz’ın seçim parolası ise ‘Demokrasi’

 

Partiler üstü mücadele örneği

 

Yaklaşan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi öncesinde mevcut Başkan Burhanettin Kocamaz’ın adaylık başvurusu Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilmeyince, İyi Parti ve Demokrat Parti liderleri ile bir araya gelen Başkan Kocamaz’ın yerine Devlet eski Bakanı Ayfer Yılmaz aday olarak gösterildi. Ayfer Yılmaz’ın Demokrat Parti’den İyi Parti ve kendisinin desteği ile aday olduğunu, düzenlediği bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuran Başkan Kocamaz, yaşananların siyasi bir operasyon olduğunu belirterek Mersin’de seçimlere şaibe karıştığını, yere düşen demokrasi bayrağını yeniden burca dikmek için de Ayfer Yılmaz’a destek olacaklarını açıklamıştı.

İyi Parti Lideri Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Mersin’e gelen Demokrat Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski bakan ve milletvekili Ayfer Yılmaz, Mersin’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmış, şehir turunun ardından aday tanıtım toplantısı ile halkın huzuruna çıkmıştı.

Parti liderleri, aday tanıtım toplantısında Burhanettin Kocamaz’a yapılan siyasi operasyon ile Mersin’de Başkan Kocamaz’ın seçilme ve Mersin halkının seçme hakkının elinden alındığı görüşünü ifade ederek partiler üstü mücadele fitilinin ateşlendiği Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ayfer Yılmaz’a destek vererek herkesi 31 Mart’ta demokrasiye sahip çıkmaya davet etmişti. Geçtiğimiz günlerde Mersin’i ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Kocamaz satın alınan siyasiler tarafından engellendi” sözleriyle Burhanettin Kocamaz’a dolaylı destek vermiş, CHP adayı Vahap Seçer ise ilk günden itibaren “Burhanettin Kocamaz’a yapılanları asla kabul etmiyorum” diyerek bu konuda önemli bir duruş göstermişti.

 

Mersin, Yılmaz’ı bağrına bastı

 

Siyasi kariyeri boyunca birçok önemli noktada bulunan, 2 dönem Mersin Milletvekilliği ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevleri ile Mersinlinin yakından tanıdığı isim Ayfer Yılmaz, sonradan dahil olduğu seçim yarışına hızlı başladı. Tarsus, Gülnar, Mut ve Erdemli ilçelerinde köy köy gezen, sivil toplum kuruluşlarından vatandaş ve esnaf ziyaretlerine kadar aralıksız olarak seçim çalışması yürüten Yılmaz, Mersinliler tarafından da gittiği her yerde coşkulu bir şekilde karşılanarak kısa sürede siyasi rakiplerinde şok etkisi yaratmayı başardı.

 

Yılmaz, “Namertler Mersin’e hizmeti çok gördü”

 

Seçim gezilerinde vatandaşla kucaklaşan Yılmaz, Mersin’de seçme ve seçilme hakkının gasp edildiğini, demokrasi bayrağını düştüğü yerden kaldırabilmek için bu yarışta görev aldığını belirterek yaptığı konuşmada, “Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, her Mersin’e geldiğimizde burası bir demokrasi meydanıydı. Hesap sormak vatandaşın hakkıydı. Ama ne yazık ki o devir değişmiş, namertler türemiş. Öyle ki son yaşanan olaylarla birlikte bakınca, milletin kendisine, şehrine hizmet edeni takdir etme veya hesap sorma hakkı da elinden alındı. Hem de öyle bir alındı ki. Hatırlayın, 23 yıl önce Mersin mutluydu. İmkanları azdı ama hala Türkiye’deki diğer vilayetler arasında yaşanabilecek şehirler arasında 10’uncu sıradaydı. Mersin şu anda 81 il arasında 59’uncu sıraya gerilemiş durumda. Yatırımları hep geri plana çekildi, hep üvey evlat muamelesi gördü. Ama ne oldu, Büyükşehir Belediyesi sayesinde son yıllarda Mersin desteklenmeye başladı. Yeniden kentin geleceğine yönelik yatırımlar hayata geçmeye başladı. Verilen hizmetler ile vatandaşın hayatı kolaylaştırılmaya, daha yaşanabilir bir Mersin ortaya çıkmaya başladı. Ama ne yazık ki o namertler bu hizmetleri de Mersin’e çok gördüler. Yolları kapattılar, ama biz de onların düşünmediği bir yol döşedik. Ve dedik ki ortada Mersin için bir güç birliği var. Bizde Mersin sevdası var. Bizler yörüğüz, öyle kolay kolay vazgeçmeyiz. Bizde Cumhuriyet’in içimizde yaktığı ateş, Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği çizgi ve bir Atatürk kadını olmanın dik duruşu var. O zaman o hizmet bayrağı inmez dedik. Gelir misin davetine bir lütuf olarak değil bunun bir görev olduğunu ifade ederek Mersin’e ve millete hizmet görevini yerine getirmek amacıyla davete icabet ettik. Bizi Ankara’ya bakan olarak gönderen, o zamandan bugünlere kadar hiçbir zaman desteğini esirgemeyen hemşerilerimizden, bugün millete hizmet edebilmeye devam edebilmek için, daha yaşanabilir, daha üretici bir Mersin inşa etmek ve Burhanettin başkanımızın yarım kalan dev projelerini kaldığı yerden devam ettirebilmek için destek istiyoruz. Üstelik bu seferki destek sadece hizmet için değil. Bu seferki desteğinize, demokrasi için, ‘biz artık dur diyoruz, sessiz kaldığımıza bakmayın dipten derin bir dalga olarak geliyoruz, artık biz doğru dürüst hizmet için geliyoruz, konuşmak istiyoruz, hesap sormak istiyoruz diyebilmeniz için talibiz” dedi.

 
Tarih       : 11 Mart 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur