equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

”Amacımız Silifke’yi Kalıcı Hizmetlerle Donatmak”

 
”Amacımız Silifke’yi Kalıcı Hizmetlerle Donatmak”

İlçemizin Taşucu Mahallesine yapılan Kapalı Pazar Yerinde sona yaklaşıldı. Silifke Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, Taşucu Mahallesine kazandırdıkları Kapalı Pazar Yeri Yapımında çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

TAŞUCU KAPALI PAZAR YERİNDE SONA YAKLAŞILDI.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Taşucu Mahallesi’nde 1841 m2 alan üzerine yapılacak olan Kapalı Pazar Yerinin yapım çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Başkan Turgut, kent merkezi ve mahallelere kalıcı hizmetler kazandırmaya devam ettiklerini belirtti.

Silifke Belediyesi tarafından, Taşucu’nda yapılacak kapalı pazar yeri ile mahallenin en önemli sorunlarından birisi olan pazarın çarşı merkezinden kaldırılacak olması ve burada ki trafik kazaları ile otopark sorununun bir nebzede olsa rahatlayacak olması vatandaşları memnun ediyor. Taşucu merkezinde Pazar kurulduğu günlerde gerek araç trafiği yönünden gerekse Pazar yeri alanının küçük kalması nedeniyle sıkıntılar yaşanıyordu. Yeni kapalı Pazar yeri projesi ile hem yasalara uygun bir Pazar yeri yapılacak hem de burada ki trafik sorunu çözülecek.

Çevrede bulunan esnaflar ve vatandaşlar bu durumdan oldukça memnun olduklarını ifade ederken, alışverişe gelen vatandaşlarda Pazar yerinin rahat bir konuma kavuşacağından memnun olduklarını ifade ettiler.

‘ARTIK MODERN VE YASALARA UYGUN BİR PAZAR YERİMİZ OLACAK’

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Kapalı Pazar Yeri projemizle hem pazarcı esnafımızı mağdur etmeden yasalara uygun bir alanda faaliyet vermelerini istedik hem de vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve düzenli koşullarda pazar ihtiyaçlarını yapmalarını sağladık. Esnaflarımızın tek çatı altında toplanarak halkımıza daha iyi hizmet vermesi için belediye olarak böylesine güzel bir çalışmayı vatandaşlarımıza anlattık ve hizmete sunduk. Şuan yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Herkes biliyor ki yasa gereği açıkta bir tek Pazar yeri kalmayacak ve esnaflarımızın hepsi yasayla birlikte bir çatı altında toplanarak hizmet verecekler. Ben tüm Silifkelileri ve Silifke’mizi seviyorum. Halkımıza hizmet etmekten de büyük onur duyuyorum. Bütün esnaflarımıza hayırlı işler bol kazançlar diliyorum’ dedi.

 
Tarih       : 25 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur