equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Jandarma’dan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması

 
Jandarma’dan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması

Jandarma’dan  “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” uygulaması

İçişleri Bakanlığınca “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilen 2019 yılında uygulamalar Silifke İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından Silifke’de de başlatıldı.

Uygulanmaya başlayan yeni düzenlemeyle artık okul önlerinde, okul geçişlerinde veya yaya geçişlerinde eğer bir polis Jandarma ya da işaret olmasa dahi oralar yaya geçidi olarak işaretlenmiş ise araçların durmaları gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edildi. Bu kapsamda ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya başlatılırken, Silifke’de de Jandarma Trafik Timleri tarafından 25 noktada trafik uygulaması yapıldı.

Silifke İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler köy okul önlerinde okul çıkış saatlerin de ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ uygulaması yaptı.

Köy okulları önünde yapılan uygulamada, öğrencilerinin okul çıkışı yaya geçidinden geçişleri esnasında jandarma ekipleri öğrencilere yardımcı olurken, sürücüler yaya geçiş üstünlüğü konusunda hem uyarıldı, hem de yaya geçişinin önceliğini hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada, “Köy okullarımız önünde jandarma ekiplerimiz ile birlikte yaya geçişlerinde ve okul önlerinde yayaların geçiş üstünlüğü konusunda sürücülere yayalara geçiş üstünlüğünün verilmesi konusunda uyarıda bulununduk. Yaya geçiş üstünlüğünün farkındalık oluşturmasını amaçlayan uygulama esnasında hem sürücülere, hem de yayalara broşür dağıtılarak bilgilendirme yaptık” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganı ile gerçekleştirilen etkinliğin Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklik ile ‘Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan, ancak trafik işareti ve levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır.”

 
Tarih       : 11 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur