equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Ne Söz Verdiysek Aynısını Hayata Geçireceğiz

 
Ne Söz Verdiysek Aynısını Hayata Geçireceğiz

Ne Söz Verdiysek Aynısını Hayata Geçireceğiz

Başkan Hamit Tuna; “Göksu olmazsa Silifke’nin özelliğinden bahsedemeyiz”

Cumhur İttifakı Adayları Silifke’de davulla zurnayla, kurban kesilerek karşılandı. 11 Eylül tarihinden itibaren Mersin’de seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Silifke’ye gerçekleştirdiği programda, binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı.

Ortak aklı ortaya koyarak, yönetişim anlayışla Mersin’ hizmet etmeye talip olduklarını belirten Başkan Tuna, Silifke’de öncelikli yapacakları projelerinden bahsetti.

Cumhur İttifakı Silifke Belediye Başkan Adayı Mücahit Aktan, AK Parti ve MHP İl ve İlçe Teşkilatlarının da hazır bulunduğu toplantıda mahalle muhtarlarının taleplerini de dinleyen Başkan Tuna; “Biz Toroslar’da; sağlık, eğitim ve gençlik olarak yola çıktık ve İlçemiz bugün 20 kat büyüdü. Şimdi de bunu üst ölçekte Büyükşehir’de uygulayacağız” dedi.

Başkan Tuna; “İmkanları kıt olan ve daha önce hiçbir resmi kurumu olmayan Toroslar’ı bugün, sağlık eğitim ve güvenlik kurumlarına 750 bin metrekare arsa tahsis ederek, kentin en hızlı gelişen ilçesi yaptık.232 dönüm arsa tahsisiyle Mersin Şehir Hastanesi’nin bölgemizde yapılmasına vesile olduk. Otogar’a 85 dönüm yer verdik. Milli Eğitim’e 25 okul yeri vererek, eğitimin merkezi yaptık.10 tane spor kompleksi inşa ettik ve 5 projemiz daha bitmek üzere. İkinci El oto galericiler sitesini Toroslar’a taşıdık. Yeşil alanlarımız, parklarımız, Cumhuriyet Meydanımız, Kültür Merkezimiz, Drag pistimiz, model uçak pistimiz Toroslarımıza kazandırdığımız yatırımlarımızdır. Tarımda üreten bir bölge yaptık İlçemizi.7 cinste tropikal ürün yetiştirdik. Pazar problemi olmayan Ejder meyvesini yetiştirerek, öne çıkarttık.24 yıldır aktif siyasetin içerisindeyim. Mersin’de herkes bizi tanıyor.7 yaşındaki çocuk da biliyor, 70 yaşındaki hemşehrilerimiz de biliyor. Sporla iç içe bir gençlik yetiştirdik.10 bin çocuğumuza ve gencimize;  futbol, basketbol, tenis ve yüzme branşlarında eğitim verdik. Bocce ve basketbol branşlarında milli takıma sporcu gönderdik. Amacımız sporla büyüyen bir gençlik yetiştirmek. Bunu da Mersin genelinde daha da büyüterek uygulayacağız” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR HİZMET GÖTÜRMEK ZORUNDA”

İl Genel Meclisi’nin kapatılmasının ardından tüm yetki ve bütçesinin Büyükşehir Belediyelerine aktarıldığının bilgisini de veren Başkan Hamit Tuna; “Büyükşehir’in bütçesi 2 milyar 250 milyon TL. 250 milyonTL’yi  köylere aktardığınız zaman köylerimiz zaten hizmet alır. Çünkü eskiden aktarılan bütçe 40 milyon TL idi.Dolayısıyla inşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda köylerimize verilen bu hizmeti daha da arttırarak devam ettireceğiz. Toprak, su ve güneş diyoruz. Şuanda bizim coğrafyamızın yüzde 56’sı orman, diğer kalan kısımları tarım ve yaşam alanı ile kayalık zemin oluşturuyor. Mersin su ihtiyacını Tarsus Berdan’dan karşılıyor. Seyhan olmazsa Adana’dan, Berdan olmazsa Tarsus’tan bahsedemeyiz. Kayacı vadisi, Elvanlı, Pınarbaşı, Dede kavağı olmazsa Erdemli’den bahsedemeyiz. Göksu olmazsa Silifke’nin özelliğinden bahsedemeyiz. Dragon çayı olmazsa Bozyazı ve Anamur’un özelliğinden bahsedemeyiz. Sularımızı boşa akıtmayacağız. MESKİ himayesinde küçük ölçekli baraj işlerini tamamlayacağız. Cumhur İttifakı olarak genel idare ile yerel idarenin yatırımlarını bütünleştireceğiz. Biz Toroslar’ı geliştirirken tüm kurumlarımızla diyaloglu çalıştık. AK Parti ile ortak ittifak adayı olarak çıkmamız da çok önemli. Bizim amacımız bu kente hizmet etmek. Bizi hassa terazinizde tartın ve iyi değerlendirin. Çünkü bu işin pardonu 5 yıl. Biz kendimize güveniyoruz ve Silifkemizi seviyoruz. Taşucu Atakent’in arıtmasında sıkıntı var. Birkaç mahallenin alt yapısında ve suyuyla ilgili de sıkıntılar var. Bununla ilgili tespitlerimizi yaptık. Ne söz verdiysek aynısını hayata geçireceğiz. Siyaset, insanlarla diyalog kurmaktır. Biz bunu yaparak, Toroslar’da huzur ve güveni oluşturduk. Silifke’de Sayın Mücahit Aktan ile birlikte ortak akılla bir olacağız projelerimizi teknik havuzumuzda yoğurup, planlama, bütçeleme, zamanlama ve uygulama düzeneğini doğru kullanacağız. Bir ve diri olacağız ve sizlerle birlikte inşallah 13 İlçe ve Büyükşehir’i alarak, Cumhur İttifakı’nı başarılı kılacağız.” dedi.

BAŞKAN TUNA’YA, AK PARTİ SİLİFKE İLÇE TEŞKİLATI’NDA SEVGİ SELİ

Başkan Hamit Tuna daha sonra Silifke’deki ziyaretlerine AK Parti Silifke İlçe Teşkilatı’nda devam etti. Burada da Teşkilat yöneticileri ve vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Hamit Tuna, tüm hemşehrilerine teşekkür etti.

Açık hava mitingine dönen programda bir konuşma AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, Cumhur İttifakında kenetlenerek, Silifke’yi kazanacaklarını ve bu konuda Silifkeli hemşehrilerinin sonuna kadar destek vereceklerine inandıklarını söyledi. Çetin; “Siyasetin merdivenlerini basamak basamak çıkan Mücahit Başkanımız Silifke’nin yetiştirdiği bir değer. Hamit Tuna Başkanımız da tüm Mersin’in tanıdığı öz evladı, yörük çocuğu olup 15 yıldır yaptığı hizmetler de bu seçimde oy vermemiz için en büyük referanstır. Her iki adayımızı da Allah muvaffak etsin. Kafalarında hiçbir soru işareti kalmasın. Silifkemiz, Cumhur İttifak çatısı altında sonuna kadar sizlerin arkanızdadır” dedi.

Cumhur İttifakı Silifke Belediye Başkan Adayı Mücahit Aktan da, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ile birlikte kendilerini desteklediklerinde Silifke’ye en güzel hizmetleri sunacaklarının sözünü vererek; “Burada göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka inşallah zaferimizin de işaretidir” dedi.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da, siyasetin tek başına yapılamayacağına vurgu yaparak; “Siyaset, çiftetelli gibi tek başına yapılmaz.Siyaset halay gibidir. Başta Genel Başkanlarımız, Divanı, Merkez Yürütme Kurulu, Milletvekilleri, İl Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın Kolları, Adaylar uç beyine kadar herkes dizilir. Müziğin ritmi ile halayın ritmi birbirine uyumlu olursa o halayı herkes seyrederek, alkış tutar. İşte bugün burada Teşkilatlarımız da bir araya geldik. Seçim teşkilatlarla kazanılır. Aynı zamanda kadınlarımıza da teşekkür ediyorum. Üç dönemdir Toroslar’da kadınlarımızın destekleriyle seçimi alıyoruz. Burada da tüm kadınlarımızın desteklerini görüyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Biz inşallah Mersin’i insanlarımızın derdini birinci ağızdan dinleyerek yöneteceğiz” dedi.

Başkan Hamit Tuna, AK Parti İlçe Teşkilatı’ndaki programın ardından Cumhur İttifakı Silifke Belediye Başkan Adayı Mücahit Aktan, Teşkilatlar ve vatandaşlarla birlikte Silifke İlçesi’ndeki ana Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Silifke Atatürk Caddesi üzerindeki esnafı da ziyaret ederek, hayırlı kazançlar dileyen Başkan Hamit Tuna, MHP Silifke İlçe Kadın Kolları’nın ‘Sen Yoksan Bir Eksiğiz’ adıyla düzenlediği Kadın Şenliği Programına katıldı. Başkan Tuna; “Buradaki bu sevgi ve teveccühü gördük ki Silifke’de gönüller hazır, Kadınlarımız hazır” dedi.

Silifke İlçesi’ndeki programına Kurtuluş Mahallesi’nde, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek devam eden Başkan Tuna, burada da Mersin ve Silifke için düşündükleri projelerini paylaşarak, kendilerine yoğun ilgi ve teveccüh gösteren Silifkeli hemşehrilerine teşekkür etti ve 31 Mart’tan sonra hizmetin en güzelini sunacaklarının sözünü verdi.

 
Tarih       : 11 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur