equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Mersin’in geleceğini muhtarlarımızla inşa edeceğiz

 
Mersin’in geleceğini muhtarlarımızla inşa edeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi. Tuna, “Mersin’in geleceğini muhtarlarımızla inşa edeceğiz” dedi.

Muhtarlar toplantısına Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Mersin Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Silifke Belediye Başkan adayı Mücahit Aktan, AK Parti Mersin İl Başkan Vekili Abdullah Kuz, AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Silifke İlçe Başkanı Levent Nogay, Belediye Başkan aday adayları ve muhtarlar katıldı.

Sorunlarını anlatan muhtarlar, Hamit Tuna’ya belediye başkanı seçildiği takdirde ne gibi hizmetler vereceği ve kendi gözünde muhtarların nasıl bir yer tuttuğu konusunda soru sordular.

Hamit Tuna, konuşmasında Mersin için taş üstüne taş koyan her kese teşekkür ederek, kendisinin geçmişi kötüleyerek bir yere gelmek istemediğini belirtti.

“Daha iyisini yapmak için aday oldum” diyen Hamit Tuna, “Öncelikli olarak katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sizler var oldukça millet var olacaktır. İbadet kabul edilecek kutsal hizmetlerinizden dolayı sizleri kutlayarak Mersin halkı adına sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Değerli muhtarlarım; biliyorsunuz önümüzde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Bundan önceki buluşmamızda Aday Adayı olarak karşınızdaydım. Allah nasip etti bugün Aday olarak karşınızdayım. Bugün burada bir araya gelmemizin nedeni, tanışmak, kaynaşmak, dertleşmek, dertlerimizi bölüşmek, dertlerimizi paylaşmak. Öncelikle bizi bir araya getiren yüce Allah’ıma şükürler olsun. Değerli arkadaşlar, kıymetli hemşerilerim, ben Mersinliyim Mersinli olmaktan da gurur duyuyorum. Mersin’de nefes alıyorum. Mersinimizi bundan önceki dönemlerde muhtarlarımızdan, belediye başkanlarımızdan, meclis üyelerimizden Mersin’e katmış oldukları taş üstüne taş varsa hepsinden Allah bin defa razı olsun. Fakat önümüzdeki yaşanacak yerel seçim sürecinde, biz daha iyisini yapmak maksadıyla yola çıktık. Sizlerle zaman zaman birebir görüşmelerimizde neler yapacağımızı anlatmaya çalıştık. Bu maksatla sizlerin bu seçim sürecindeki  bana vereceğiniz katkıların çok büyük olacağını tekrar hatırlatıyor bu seçim zaferini 31 Mart akşamında hep beraber kutlamayı istiyorum” ifadelerini kullandı.

Tuna, konuşmasının devamında ise Mersin’in bir çok sorunu olduğunu belirterek, Mersin’in hak ettiği konumda olmadığını söyledi.

“MUHTARLAR İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞIZ”

Muhtarların Belediye ile olan sorunlarını yakından takip ettiklerini ifade eden Hamit Tuna, Muhtarlar ile uyum içerisinde çalışacaklarını belirterek şunları kaydetti: “Muhtarlarımızın Belediye ile olan ilişkilerinin ne derece olduğunu biliyorum. Mahallerle belediyelerin iletişim halinde olarak gerçekleştireceği hizmetler Mersin’i inanıyorum ki farklı bir noktaya taşıyacaktır. Vekaleti aldığımız takdirde belediyede muhtarlıkların nasıl bir uyum içerisinde nasıl çalıştığını herkese göstereceğiz. Daha uyumlu çalışabilmek için, bizim Mersin belediyesi olarak ve muhtarlarla birlikte yapacağımız çalışmalar bizim bütün muhtarlarımız seçilmiş, doğal meclis üyesi olacak. Doğal meclis üyesi olduğu süreçte o mahallenin sorunlarını en yakından takip edecek bizler değil onlar olmalı. O açıdan onların yaşadığı sorunları ve sıkıntıları Mersin belediyesindeki birimlere aynı anda aktardığı zaman sorun çok çabuk tespit edilerek hemen çözümü gerçekleştirmiş olacağız. Bu maksatla seçilmiş tüm muhtarlarımızın hepsi bizim belediyede seçilmiş doğal meclis üyesi statüsü kazanacak ve bütün birimlere buradan bilgilendirilecek, söylenecek” ifadelerini kullandı.

“MUHTARLARIN SORUNLARINA ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK”

 

Muhtarlar ile şimdi olduğu gibi seçildikten sonra da sürekli irtibat halinde olacaklarını belirten Tuna, “Biz muhtarlarımızla sık sık bir araya geleceğiz. Çünkü; ben şuanda cadde, sokak demeden geziyorum. Her tarafı gezdiğim zaman ki bende sizler kadar mahallelere hakim olma şansım yok. Sizlerin mahallelerde yaşamış olduğunuz sorun ve sıkıntıların giderilmesi tamamıyla sizlerle bizlerin iş birliği içerisinde yürüyecektir. Ve biz buna inanan, bu felsefeyle hareket eden bir yapıya sahibiz. O maksatla bütün muhtarlarımın mahallesindeki çalışmalarla alakalı Mersin belediyesinden istemiş oldukları destekler aynı anda yerine getirilip anında çözüm üretilecektir. Hepinize söz veriyorum” dedi.

 
Tarih       : 11 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur