equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Pazarcı Esnafından Başkan Turgut’a destek

 
Pazarcı Esnafından Başkan Turgut’a destek

Pazarcı Esnafından Başkan Turgut’a destek

Başkan Mustafa Turgut’u seviyoruz, sonuna kadar da arkasındayız.‘Silifke’yi Seviyoruz Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi kapsamında, Taşucu Mahallesinde pazarcı esnafı ile buluşan ve halka torba dağıtan Silifke Belediye Başkanı ve CHP Başkan  Adayı Dr. Mustafa Turgut’a, pazarcı esnafından destek geldi.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Taşucu pazarındaki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek, onların taleplerini de dinleyen Turgut’a, pazarcı esnafları Taşucu Kapalı Pazar Yeri yapımından ve Silifke’ye kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ‘Başkanımızı seviyoruz, sonuna kadar arkasındayız’

Silifke Belediyesi, pet şişe kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla bez çanta dağıtımını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve beraberinde ki CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur, vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanılabileceği alışveriş çantasını Taşucu Pazarında dağıttı.

1 Ocak’tan itibaren poşetlerin ücretli hale getirilmesi, gün geçtikçe artan çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla 5 adet pet şişe getiren vatandaşlara Başkan Mustafa Turgut tarafından bez çantası hediye edildi.

‘SİLİFKE’YE KAZANDIRACAĞIMIZ DAHA BİR ÇOK HİZMET VAR’

Belediye hizmetleri dışında günlük mesaisinin büyük bir bölümünü vatandaşlarla iç içe, onların sıkıntılarını dinleyerek geçiren Başkan Mustafa Turgut, bu seferde Taşucu pazarı esnaflarıyla ve alış veriş yapan vatandaşlarla görüştü.

‘Silifke’yi Seviyoruz, Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi kapsamında Taşucu halkına bez çanta dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Çevreye olan duyarlılığımızı bu konuda da göstererek, farkındalık oluşturmak istedik. Plastiğin ve poşetin kullanımının doğaya verdiği zararı uzmanlar açıklıyor. Biz de Silifke Belediyesi olarak pet şişe ve poşet kullanımını azaltmak ve çevreci bilinçle hareketle, yaptırdığımız bez çantaları halkımıza dağıtıyoruz.

Plastik atıkların sona erdirilmesi ve geri dönüşümün ciddi anlamda hayata geçirilmesi, pet şişe ve poşet israfının azaltılması noktasında güzel bir proje oldu.

Bizde Silifke halkı olarak çevreye ve doğaya duyarlı bir toplumuz. Bu işe yaptığımız sosyal bir proje ile en güzel şekilde destek veriyoruz. Halkımız yoğun bir ilgi ve katılım gerçekleştirdiler. Vatandaşlarımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyasına desteğimiz sonuna kadar devam edecek inşallah” diye konuştu.

 
Tarih       : 11 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur