equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Atamızın Silifke’ye Gelişlerini Coşkuyla Kutladık

 
Atamızın Silifke’ye Gelişlerini Coşkuyla Kutladık

Atamızın Silifke’ye Gelişlerini Coşkuyla Kutladık

“Silifke’ye geldiğimden çok memnunum. Beni unutmayacağınızı bilirim. Sizi kalbimden çıkarmam. ”

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Silifke’ye gelişlerinin 94. yıl dönümünü, Atatürk Anıtında ve Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programlarla kutladık.

KUTLAMA PROGRAMI TOP ATIŞIYLA BAŞLADI

Sabah saat 10.00 da Atatürk Anıtı’nda yapılan Kutlama Programı, 1 pare top atışı ile başladı. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Mersin Barosu Silifke Temsilciliği, Siyasi Partiler, Meslek Kuruluşları ve Kamu Yararına çalışan dernekler Atatürk Anıtına çelenklerini sundular. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle Atatürk Anıtındaki program son buldu.

Atatürk Anıtındaki çelenk sunma programının ardından kutlama programı Belediye Kültür Merkezinde devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program kapsamında Atatürk Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ahmet Aksu, Atatürk’ün Silifke’ye gelişi ile ilgili bilgiler verdi. Öğrencilerin Şiirler okuduğu programda Silifke Halk Eğitim Merkezi Göksu Halk Müziği Topluluğu Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdiler.

SAYGIYLA VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, yaptığı konuşmasında, “Silifke’ye gelişinin 94. Yıldönümünde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

O’nun kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma, geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirme ve yine Atatürk’ün milletimize hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma amacını gerçekleştirme kararlılığımızı bir kez

tekrarlıyoruz. Silifke’nin tarım, turizm-kültür, ticaret gibi alanlardaki gerçek potansiyelini harekete geçirerek, Atatürk ‘ün bir kaç kez gelişiyle yıllar önce sahip olduğu bilinen marka değerine kavuşturmak için; birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Atatürk’ün Silifke’ye gelişinden çok burada neler yaptığının çok daha önemli olduğunu vurgulayan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Ata’mız Silifke’de daha önceki adı Tekir olan Atayurt’ta çiftlik kurmuştur. Türkiye’de ilk Tarım Kredi Kooperatifini burada kurup bir numaralı üyesi olmuştur. Atatürk ismini aldıktan sonra Atatürk olarak attığı ilk imza bu kooperatife üye olma imzasıdır. Rahmetli Aslan Eyce’nin kitabında anlattığı gibi şimdi Silifke’nin bir parçası olan Taşucu’nu çok seviyor, Taşucu’nu doğduğu Selanik’e benzetiyordu. Burada bir ev yaptırıp yerleşmeyi düşünüyordu. Hatta yabancı bir mimara evin projesini çizdirmişti ama ne yazık ki kısmet olmadı, ömrü vefa etmedi. Aslında bu günler hem Atatürk’ü anma, aynı zamanda da o’nun bize gösterdiği ilkeleri tekrar hatırlama günleridir. O, bize Türkiye Cumhuriyeti’ni bırakmıştır. Emanet etmiştir, hediye etmiştir. Bizlerde bu günler vesilesiyle O’nun bıraktığı bu emanete sahip çıkma irademizi yüksek sesle dile getirmek durumundayız. Bize hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma hedefine sahip çıktığımızı bizim tekrar hatırlama ve belirleme günüdür. Silifke’ye gelişinde Silifke İdmanyurdu’nu ziyaret ettiğinde hatıra defterine düştüğü not çok önemlidir. “Silifke’ye geldiğime memnunum, sizleri kalbimden çıkarmam, beni unutmayacağınızı biliyorum” demiştir. Silifkeliler sizi unutmayacak sayın Paşam. Silifkeliler sizi gönlünden, kalbinden çıkartmayacak” dedi

Yapılan konuşmaların ardından 27 Ocak Atatürk’ün Silifke’ye gelişiyle ilgili Atatürk Koşusu, Akıl, Zeka oyunları turnuvasında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından madalya ve ödülleri verildi.

 
Tarih       : 01 Şubat 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur