equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Silifke Ailem Projesi Sona Erdi

 
Silifke Ailem Projesi Sona Erdi

Mersin Valiliği’nin koordine ettiği, Silifke Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen 2018 yılı projesi sona erdi.

Mersin Valiliği’nin koordine ettiği, Silifke Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan ve Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen öksüz, yetim çocuklar ve ailelerin sorunları hakkında toplumda farkındalık ve duyarlılık Projesi” 2018 yılı faaliyetleri oluşturulması, toplumdaki sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincinin güçlendirilmesi, ilgili aile ve çocukların toplumla bütünleşerek daha güçlü bir birey toplum bağının kurulması amacıyla başlatılan “Silifke Ailem Projesi Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen kapanış programıyla sona erdi.

Programa Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ve eşi Hayriye Cinbir, Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, Silifke Sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayşe Nur Yılmaz, Proje Koordinatörü Mehmet Ali Akış, Proje İdari Sorumlusu Umut Can Silifke Ailem Projesi kapsamında düzenlenen kurslara katılan öğrenciler ve velilerinin yanı sıra çok sayıda kurum amiri, okul müdürü ve rehber öğretmenler katılırken, Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir Silifke Ailem Projesi kurslarında görev alan öğretmenleri takdim ederek her birine ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

Kapanış Programında Silifke Ailem Projesi Gitar ve Bağlama Kursu öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan koro tarafından müzik dinletisi sunulurken, 2016 yılından bu yana proje içerisinde yapılan faaliyetlerden oluşan slayt gösterimi sunuldu.

Slayt gösterimi ardından kürsüye gelen Silifke Kaymakam Şevket Cinbir “Bu Öğrenciler bizim geleceğimiz, onların hayallerinin sınırlandırılmaması için, hedeflerinizin kısıtlamaması için bizler bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz” diye konuştu.

Silifke Ailem Projesi’nin 2018 yılı faaliyetlerinin sona erdiğini ancak 2019 yılı faaliyetlerinin başladığını belirterek, “Silifke Ailem projesinin SODES kapsamına alınarak 479 bin 910 TL’lik bir bütçe aktarımı yapılmasını sağlayan önceki dönem Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler de çocuklarını geleceğe hazırlayan anne ve babaların eksiklik yaşamaları halinde her imkanı sağlamak için buradayız. 2016’dan bu yana ilk yaptığımız şey, rehber öğretmenlerinin okullarının kendi alanlarındaki öğrenci velilerini tek tek ziyaret etmek oldu. Elbette eksiklerimiz oluyor, ama her geçen gün eksiklerimizi biraz daha tamamladık. Çocuklarımız halk oyunlarından resme, gitardan bağlamaya, ebrudan satranca hangi kursu istiyorlarsa o kurslar planlandı ve hazırlandı. 400 çocuğumuz da davet edilerek kurslarımıza evlerinden alınıp, beslenme ihtiyaçları karşılanarak ve tekrar evlerine bırakılarak bu projeye dahil oldular. Bu proje kapsamında çocuklarımızı gezilere götürdük, Mersinde sinema izleme faaliyetlerimiz oldu. Burada resim sergisi ve halk oyunları gösterisi düzenledik. Silifke Ailem Projesinin önemi adında gizli, Silifke Ailem Projesi adından anlaşılacağı gibi Silifke’de yaşayan herkesin, Kaymakamında doktoruna, öğretmenine, işçisine kadar herkesin paydaşı olduğu bir projedir. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbirin konuşmasının ardından yapılan ödül töreninde kurslara katılan öğrencilere kütüphane seti ve mangala oyunu hediye edilirken, öğrencilere katılım sertifikası takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile son buldu.

 
Tarih       : 28 Ocak 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur