equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Aşırı yağışlar ve Fırtına Silifke’de büyük zarara neden oldu

 
Aşırı yağışlar ve Fırtına Silifke’de büyük zarara neden oldu

Aşırı yağışlar ve Fırtına Silifke’de büyük zarara neden oldu

Fırtına Kapalı Pazar yerinin çatısını uçurdu. Toprak kayması ve sel nedeniyle Gülnar Karayolu ile Kırtıl- Balandız yolu kapandı,Bazı bahçeleri su bastı.

İlçemizde aşırı yağışlardan dolayı meydana gelen toprak kayması nedeniyle Gülnar Karayolu ile Kırtıl- Balandız yolları trafiğe bir süre kapandı. Fırtına ise kapalı pazar yerinin çatısını uçurdu, Yağışlardan oluşan sel suları bazı bahçeleri su altında bıraktı.

Silifke merkez ve yüksek kesimlerde etkili olan Kar, fırtına ve kuvvetli sağanak hayatı felç etti. Yağışlardan dolayı Göksu nehrinin debisi yükselirken bir çok bahçeyi de su bastı.

Silifke şehir merkezinde etkili olan fırtına ve kuvvetli sağanak nedeniyle Silifke Kapalı Pazar yerinin çatısı uçarken, Yağışlar Silifke Gülnar Karayolu ile Kırtıl-Balandız arası yolun kapanmasına neden oldu.

Salı günü Akşam saatlerinde etkisini artıran kuvvetli sağanak nedeniyle yaşam, olumsuz etkilendi. Yağışlar nedeniyle Silifke’den Kırtıl mahallesine giden yolda toprak kayması meydana geldi. Kayan topraklar mahalle yolunu kapattığı için ulaşım sağlanamıyor.

Aşırı yağışlarda sel nedeniyle kapanan Silifke Gülnar yolu yeniden kapandı. Sel sularının birikmesiyle yol trafiğe kapandı. Sürücülerin su dolu yoldan geçişine ise her hangi bir tehlike oluşmasın diye izin verilmedi.

Silifke şehir merkezinde fırtına ve yağmur hayatı felç ederken yüksek kesimlerdeki kar yağışı mahalle yollarının kapanmasına neden oldu. Özellikle Uzuncaburç, Seydili, Kocaoluk, Çaltıbozkır, Krobası, Saraydın, Kavak, Çatak, Kıca, Gökbelen, Uşakpınarı, Peyitpınarı  mahallelerinde etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Bir çok mahallenin yolu kapanırken, Karayolları, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Silifke Belediyesi ekipleri yol açma ve tuzlama çalışması başlattı.

Ovacık, Kargıcak ve Öztürkmenli mahallelerinde toprak kayması meydana geldi. Akdeniz’de meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle Taşucu-Girne arasında yapılan yolcu ve yük taşımacılığına ara verilirken, balıkçı teknelerinin limandan çıkmasına izin verilmiyor.

Kısa sürede aşığı kar yağışı olduğunu ve yağışlar nedeniyle Silifke Gülnar ve Silifke Kırtıl yolunun ulaşıma kapandığını ifade eden Balandız Mahallesi Muhtarı Kerim Çelik, “Şuanda Kırtıl yolu toprak kaymamı nedeniyle kapalı durumda. Yine Gülnar Silifke yolu da sel nedeniyle ulaşıma kapandı. Yetkililerimizden bu yolları biran önce açmasını bekliyoruz” dedi.

 
Tarih       : 28 Ocak 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur