equalizer.gif (240Ã?320)
 
 
SİLİFKE'NİN EN ÇOK DİNLENEN RADYOSU
GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN SİZİN SESİNİZ
 
 

Merkez Alaaddin Camisinin Restarasyonu bitti

 
Merkez Alaaddin Camisinin Restarasyonu bitti

Merkez Alaaddin Camisinin Restarasyonu bitti

Cami çok güzel oldu, Ama hizmete ne zaman açılacak.

Silifke’nin tarihi ve çarşı merkezinde bulunan Merkez Alaaddin camisinin restorasyonuna 5.2.2016 Tarihinde başlandı.  Vatandaşlarımız Restorasyon çalışmaları tamamlanan Merkez Alaaddin Camisinin ne zaman hizmete açılacağını merak ediyoruz diyor..

Çarşı esnafları, Mutlaka her kentin dünü vardır.  Silifke, hem geleneği, hem de geleceği olan Akdeniz’in ender şehirlerden birisidir. Ayrıca Silifke’nin tarihi dokusu binlerce yıllık geçmişe uzanmaktadır. Silifke’de ayakta kalan tarihi eserlerin sayısı bakımından oldukça zengindir.

Şimdi devletimiz kent merkezinde ayakta kalan tarihi Merkez Alaaddin Camisinde de onarım ve çevre düzenlemesi yapmış ve hizmete açılır hale getirmiştir.

Her şey den önce kentlerin tarihi eserleri, geçmişinin sessiz şahitleridir diyen vatandaşlarımız, Eğer bu eserlere sahip olamaz isek,gelecekte çocuklarımıza anlatacak neyimiz olacak diyor.

Şehrin merkezinde olan  Alaaddin Camisi onarıma alındığından beri vatandaşlarımız bir araya getirmek hayli zorlaştı diyen vatandaşlarımız. Yöneticilerimizden Restorasyonu tamamlanan Merkez Alaaddin camisinin biran önce ibadete açılmasının  sağlamalarını istiyoruz diyorlar.

 
Tarih       : 28 Ocak 2019
 
 

                                                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2019                                                                      DJ İstek Paneli Girişi

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur